UBYTOVNA PRO ŽENY | Klášterní budova Regina ZlínKongregace Milosrdných sester III. řádu sv. Františka v Opavě

 

KLÁŠTERNÍ BUDOVA REGINA
Kongregace Milosrdných sester III. řádu sv. Františka v Opavě
Divadelní 3242/6
760 01 Zlín

tel.: 575 570 569, 739 777 509
e-mail: reginazlin@centrum.cz
IČ 00 406 155
č. účtu: 168570496/0300

 

ÚŘEDNÍ  HODINY:

Pondělí, středa

9 - 12 a 15 - 17 hod.

Pátek

9 - 12 hod.

 

GDPR

 

Návštěvnost od 10. 9. 2018...

TOPlist

 

 

Dnešní svátek: ř: sv. Jan Křtitel de Rossi

 

UBYTOVNA PRO ŽENY A DÍVKY

Majitelem klášterní budovy REGINA ve Zlíně je Kongregace Milosrdných sester III. řádu sv.Františka v Opavě. V budově trvale bydlí správce. Objekt kláštera je situován v samém centru krajského města, který stojí mezi vysokoškolskými kolejemi UTB a městským divadlem, poměrně daleko od hlavní silnice, obklopen velkou zahradou, která vytváří klidovou zónu.
Budova byla postavena v roce 1938 podle plánů architekta Miroslava Lorence. Pětipodlažní budova je opatřena hydraulickým výtahem pro pět osob. K budově od hlavní silnice patří pět garážových míst a parkoviště se šesti parkovacími místy pro auta nájemců. Jedno bezbariérové parkovací místo pro Reginu je zřízeno směrem od divadla. Budova má dva hlavní vchody, do přízemí od VŠ kolejí UTB a do suterénu od městského divadla.
Ubytovny jsou umístěny ve 3. až 5. nadzemním podlaží a jsou rozděleny do tří standardů podle velikosti a technického vybavení jednotlivých ubytoven. Celková kapacita všech tří ubytoven je 17 osob. Podle standardů je pak stanovena výše úhrady za jednotlivé kategorie. Všechny pokoje v klášterní budově Regina jsou určeny výlučně k individuálnímu pobytu žen nebo dívek. Není zde tedy možné ubytovávat ženy s dětmi, manželské páry nebo muže.
Provoz ubytoven a celé budovy se řídí ustanovením Domovního řádu, který je vyvěšen v přízemí a na ubytovnách. Správce sepíše s uživatelkou před nástupem Smlouvu o ubytování, kterou schvaluje a podepisuje generální představená, a to vždy maximálně na jeden rok, s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Po schválení a podpisu smlouvy správce sepíše s uživatelkou Protokol o předání ubytovacího zařízení, kde je uveden inventární seznam hmotného vybavení pokoje a převzetí předaných klíčů. Každá žena si musí pořídit vlastní spací set a povlečení.
Jednotlivé pokoje mají přibližně stejné rozměry 12 m2. Všechny ostatní prostory jsou společné - sociální zařízení, prádelna, kuchyň, klubovna apod. Pokoje jsou vybaveny potřebným nábytkem převážně typu Universal a válendou s úložným prostorem. Z toho důvodu není možné brát si na ubytovnu další soukromý nábytek. Sušení prádla se provádí na přenosném sušáku na chodbě.
Jelikož klášterní budova Regina poskytuje také nebytové prostory dalším nájemcům, ubytovny jsou před ostatní veřejností odděleny a návštěvy do jednotlivých ubytoven používají zvonek. Z bezpečnostních důvodů se budova denně uzamyká od 20 do 7 hod. Případné ubytování se zvířetem, schvaluje správce. Pokud požaduje uživatelka na pokoji ještě svoji vlastní televizi, lednici nebo varnou konvici, hradí navíc poplatek podle schváleného ceníku. Ubytovaná může požádat o WIFI připojení k internetu, za náklady dle schváleného ceníku. Radiopřijímač je bezplatný.
Na pokojích existuje zákaz používání kulmy, vysoušeče vlasů, žehličky nebo mikrovlnné trouby a otevřeného ohně. V přízemí vedle čekárny neurologické ambulance je umístěn nápojový automat. V celé budově je zákaz kouření. Kuřácký koutek je vyhrazen před budovou na parkoviště před garážemi. Nezanedbatelnou výhodou je možnost využít k relaxaci přilehlou zahradu. Věřící osoby mohou využít klášterní kapli ve 4. nadzemním podlaží, která je na požádání a v době bohoslužeb přístupná.

UBYTOVNA č.1
Ubytovna č.1 je ve 4. NP a rozdělena je na dvě samostatná křídla. V levé části se nachází pět pokojů (č.1 až č.5), které mají vlastní umyvadlo. Sociální zařízení má dvě WC, sprchový kout a pračku. Dále je zde kuchyň s jídelnou a komorou (špajs) k uložení potravin. Kuchyně je vybavena kuchyňskou linkou s dřezem, elektrickým sporákem, menší chladničkou, velkou chladničkou s mrazicími boxy, mikrovlnnou troubou a varnou konvicí. Vedle kuchyně je klubovna a společná televize. V pravém křídle ubytovny č. 1 se nachází další 3 pokoje (č.6 až č.8), které mají kromě umyvadla také balkony. I zde je samostatné sociální zařízení, které má jedno WC, dále koupelna, kde je vana, sprchový kout, pračka a chladnice.
S ubytovnou sousedí dvojpokoj pokoje pro dvě osoby (č.9 až č.10), které mají vlastní kuchyň s elektrickým sporákem, chladničkou, mikrovlnnou troubou a varnou konvicí. Dále WC, sprchový kout. Dvojpokoj má společnou jídelnu a balkon.

UBYTOVNA č.2

Ubytovna č.2 je umístěna v 5.NP. Na ubytovně je pět pokojů (č.11 až č.15), které mají kromě vybavení nábytkem a válendou také umyvadla. Pokoj č. 15 má velikost pouze 8 m2. Ubytovna má společnou kuchyň s jídelnou, kuchyňskou linku, sekretář, stůl se židlemi a sedací soupravou, jednu malou chladničku a jednu velkou chladničku s mrazícími boxy, dále elektrický sporák, mikrovlnnou troubu, varnou konvici a televizi. Ve vstupní chodbě je předsíň a skříň na obuv a věšáky. Za předsíní je prádelna s pračkou, sprcha a WC.

UBYTOVNA č.3
Ubytovna č.3 je umístěna ve 3. nadzemním podlaží, což je v podstatě dvojpokoj s balkonem, který má vlastní vybavenou kuchyni, samostatné WC, sprchový kout a pračku.

CENÍK UBYTOVNY PRO ŽENY REGINA od 1. 1. 2018

4.NP Ubytovna č. 1 - 3 800 Kč společná kuchyň, klubovna a SOC
4.NP Místnost č. 6, 7, 8 - 3 900 Kč s balkonem, společná kuchyň, klubovna a SOC
4.NP Místnost č. 9 a č. 10 - 4 000 Kč s balkonem, kuchyň, předsíň, jídelna, SOC
3.NP Místnost č. 21 a č. 22 - 3 900 Kč s balkonem, kuchyň, předsíň, SOC
5.NP Ubytovna č. 2 - 3 400 Kč společná kuchyň, předsíň, SOC
5.NP Místnost č. 15 - 3 150 Kč plocha jen 8 m2

Příplatek za internet WIFI 150 Kč
Příplatek za chladničku v místnosti 50 Kč
Příplatek za TV v místnosti 30 Kč
Příplatek za varnou konvici v místnosti 20 Kč

Schválila:
V Opavě dne 7. 9. 2017

ThLic. Mgr. Marta Lucie Cincialová, Th.D.
generální představená

 

DOMOVNÍ ŘÁD

DomovnI--RAd.doc [ 104 kB, DOC ].

 

 

 

KLÁŠTERNÍ BUDOVA REGINA | Kongregace Milosrdných sester | Vypnout grafiku | Mapa webu | Kontakt | Code by PCHweb.cz